Get Adobe Flash player

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Poniedziałek – Piątek:
17.00 Msza św.


Wtorek: 16:30
Wystawienie

Najświętszego

Sakramentu
Sobota:
16.00 Msza św.

(niedzielna)


Niedziela:
9.00 Godzinki

o Niepokalanym

Poczęciu NMP
9.30 Msza św.
11.15 Msza św.
15.00 Nieszpory
15.30 Msza św.

13 dzień każdego miesiąca:
nabożeństwo fatimskie

godzinę przed Mszą św.

Odpust parafialny:
niedziela po Uroczystości

Najświętszego Ciała

i Krwi Chrystusa

Okazja do spowiedzi:
codziennie przed Mszą św.

 

Książka niniejsza jest
świadectwem
zbiorowego wysiłku
ludzi, którzy
przyczynili się do
powstania podwójnego
dzieła:
architektonicznego i
wydawniczego. Osobą,
która zwiera oba dzieła
jest prof, dr hab. inż.
arch. Adam Lisik,
projektant zespołu
sakralnego w
Mysłowicach Ławkach i
współinicjator
powstania książki.

 

 

czytaj więcej...
 

Statystyka

Użytkowników : 2
Artykułów : 71
Odsłon : 579787

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

wielkie_dzielo-145x220

Książka niniejsza jest świadectwem zbiorowego wysiłku ludzi, którzy przyczynili się do powstania podwójnego dzieła architektonicznego i wydawniczego. Osobą, która zwiera oba dzieła jest prof, dr hab. inż.arch. Adam Lisik, projektant zespołu sakralnego w Mysłowicach Ławkach i współinicjator powstania książki. Znany jest z bogatego dorobku projektów

autorskich obiektów sakralnych w diecezji katowickiej jak i poza jej granicami. Do współpracy w architektonicznym dziele poprosił artystów: malarza prof. Macieja Bieniasza z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i znanego na Śląsku rzeźbiarza Zygmunta Brachmańskiego. W realizacji dzieła wzięła udział spora grupa ludzi pod przewodnictwem ks. prób. Stanisława

Achtelika.Książka, która powyższe dzieło prezentuje słowem i ilustracją, jest również dziełem zbiorowym. Na prośbę prof. A. Lisika tekst zasadniczy napisał ks. dr Marian Zielniok, pracownik naukowy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, autor licznych publikacji na tematy architektury i sztuki sakralnej. Tekst rozważań na temat obrazów Drogi Krzyżowej
napisał ich autor prof. Maciej Bieniasz.Książka ukazuje się dzięki pomocy licznych sponsorów, którym należy się szczególna wdzięczność za finansowe wsparcie jak i cierpliwość w oczekiwaniu jej wydania. Można ich rozpoznać z zamieszczonych w książce reklam z wyjątkiem firmy „PLACMAT" Grzegorza Janoty i firmy „PURUS" Bernarda Pastuszki, którzy sponsorowali  bezinteresownie.Książka przeznaczona jest tak dla szerokiego kręgu odbiorców zainteresowanych prezentowanym obiektem jak i twórców architektów i plastyków którzy przez jej strony będą mieli możliwość poznania prezentowanych dzieł.


Kazimierz Pańczyk
WYDAWCA

Inne Parafie z naszej okolicy