Get Adobe Flash player

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OD 1  LUTEGO  DO  8  MARCA  2020

Sobota, 1 lutego

15.00   Do Ciała i Krwi Pańskiej przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Gertrudy Tomala (90 roczn. urodzin), całej rodziny.

Poświęcenie gromnic.

16.00   W intencji rocznego dziecka Anety Kozub, rodziców, chrzestnych i bliskich.

Chrzest: Weronika – Maria Kwit.

Poświęcenie gromnic i świec dzieci komunijnych.


Niedziela,  2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – M.B. GROMNICZNEJ

9.00   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa i Waleskę Szyja, córkę, zięcia.

Poświęcenie gromnic.

11.15   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Martę Furdzik, rodziców Annę i Marcina Grzyb.

Poświęcenie gromnic.

15.00   N i e s z p o r y

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Jana Jałowieckiego,  ++  z rodzin Jałowiecki i Gandera.

Poświęcenie gromnic - Błogosławieństwo św. Błażeja.

Dzień dzisiejszy obchodzony jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W drzwiach kościoła zbiórka na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał – na ogrzewanie kościoła i zaplecza.


Poniedziałek, 3 lutego – Wspomnienie św. Błażeja

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++ Danutę Kłakus, syna Tomasza, rodziców Annę i Franciszka.

Błogosławieństwo św. Błażeja.


Wtorek, 4 lutego

16.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Stanisława Wszołek, syna Marka, Marię Wszołek.


Środa, 5 lutego – Wspomnienie św. Agaty

17.00  Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Henryka Błotko (od rodziny Olej).

Poświęcenie chleba św. Agaty.

Czwartek, 6 lutego – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

17.00  Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Weronikę i Emanuela Janota, córki Elżbietę i Krystynę,

syna Stefana, pokrewieństwo.


Piątek, 7 lutego

17.00  Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Otylię i Klemensa Michalczyk, rodziców z obojga stron,    Lidię Makselon, rodziców i teściów, Emanuela Kwiecień, Emanuela Klimczok.


Sobota, 8 lutego

16.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Stefana Janota, Julię i Emila Dejas, syna, synową,

rodziców z obojga stron, pokrewieństwo.


Niedziela, 9 lutego – 5 NIEDZIELA  ZWYKŁA

9.00   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Gerarda Śmigiel, rodziców, brata, szwagra.

11.15   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Sławomira Dzobińskiego, rodziców, brata, siostrę, Ryszarda Noras.

15.00   N i e s z p o r y

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Alojzego Szromek, rodziców, teściów, pokrewieństwo.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów energii elektrycznej za I. półrocze.


Poniedziałek, 10 lutego – Wspomnienie św. Scholastyki

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Augustyna i Annę Kajdasz, synową Bronisławę, rodziców z obojga stron.

Wtorek, 11 lutego – Wspomnienie NMP z Lourdes – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

8.00   Odwiedziny chorych

16.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

17.00   Do Ciała i Krwi Pańskiej przez wstawiennictwo M. B. z Lourdes, z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze, w intencji Parafian, zwłaszcza chorych i cierpiących.
Udzielanie sakramentu chorych.


Środa, 12 lutego

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Leszka Kowalczyka (od teściowej).


Czwartek, 13 lutego

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Martę i Konrada Stachańczyk, rodziców z obojga stron.


Piątek, 14 lutego – ŚWIĘTO ŚW. CYRYLA I METODEGO

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Dominika i Marię Długajczyk, zięcia Henryka.


Sobota, 15 lutego

12.00   W intencji nowożeńców: Marty Piechota i Mateusza Borkowskiego.

13.00   W intencji nowożeńców: Marty Szyja i Wojciecha Gonsiorczyk.

15.00   W intencji rocznego dziecka Leona Czypionka, brata Franciszka, rodziców, chrzestnych, dziadków.

16.00   Do Ciała i Krwi Pańskiej przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji rodziny Agaty i Adama Drozdek (5 rocznica ślubu).


Niedziela, 16 lutego – 6 NIEDZIELA  ZWYKŁĄ

9.00   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za   ++  Marię i Józefa Wojciech, Rozalię i Jana Matoń.

11.15      Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za   ++  Marię Szwedowską, Jerzego i Halinę Janickich , Alojzego Jasiulek.

15.00   N i e s z p o r y

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Barbarę i Ryszarda Matlachowski, Waltera Pastuszka, ++  z rodzin Matlachowski i Skiba.

Dziś kolekta „kopertowa” na pokrycie kosztów energii elektrycznej za I. półrocze.

Sobota, 22 lutego – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA

16.00 Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Marię i Pawła Oleś, rodziców z obojga stron, prawnuczkę Wiktorię.


Niedziela, 23 lutego – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA - 40 GODZINNE  NABOŻEŃSTWO

9.00   Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Gertrudę i Augustyna Kotas, rodziców z obojga stron, ++  z rodzin Stachańczyk i Kotas.

11.15   Do Ciała i Krwi Pańskiej przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Marianny Noras (75 rocznica urodzin), całej rodziny.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU:

12.00   ul. Murckowska

13.00   ul. Kasprowicza i Makuszyńskiego

14.00   ul. Krasowska i Plebiscytowa

15.00   Nabożeństwo eucharystyczne

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa Śmiłowskiego, rodziców,  ++ z rodziny Kiliański.

Dziś rozpoczynamy 40. godzinne nabożeństwo. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Zachęcam do udziału w adoracjo według wyznaczonego porządku bądź w dogodnej dla siebie porze.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na energię elektryczną za pierwsze półrocze 2020 r.


Poniedziałek, 24 lutego – 40 GODZINNE NABOŻEŃSTWO

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU:

14.00   ul. Murckowska

15.00   ul. Krasowska i Plebiscytowa

16.00   ul. Makuszyńskiego i Kasprowicza

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Bronisławę Kajdasz, pokr. (od siostry Marty z rodziną).


Wtorek, 25 lutego – 40 GODZINNE NABOŻEŃSTWO

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

14.00   ul. Krasowska i Plebiscytowa

15.00   ul. Makuszyńskiego i Kasprowicza

16.00   ul. Murckowska

16.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Jana Warda (30 dzień po śmierci).

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Anielę Chrobaszczyk (30 dzień po śmierci).



R E K O L E K C J E

W Środę Popielcową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Eugeniusz Góra.


Środa, 26 lutego – ŚRODA POPIELCOWA – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Krystynę Długajczyk (od swatów).

Nauka dla wszystkich  -  Obrzęd posypania popiołem.

17.00   Przez wst. M. B. Bolesnej, za  ++ Stanisławę i Franciszka Warda, 2 synów, synową, córkę, zięciów.

Nauka dla wszystkich  -  Obrzęd posypania popiołem.

18.00   Nauka dla mężczyzn.

Dzisiaj obowiązuje post ścisły, ilościowy (3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta) i jakościowy (powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych).
Kolekta dzisiejsza to „jałmużna postna”, będąca zadośćuczynieniem za grzechy, popełnione zwłaszcza w okresie karnawału.


Czwartek, 27 lutego - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

9.30   __________________________________________

Nauka dla wszystkich

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++ Annę Chodnik (10 roczn. śmierci), męża Władysława, pokr.

Nauka dla wszystkich

18.00   Nauka dla kobiet


Piątek, 28 lutego - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

9.30   __________________________________________

Nauka dla wszystkich

17.00   _________________________________________

Nauka dla wszystkich -  Droga Krzyżowa.


Sobota, 29 lutego

16.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++ Emila i Cecylię Fick, rodziców z obojga stron, pokr.


Niedziela, 1 marca – 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00   Gorzkie Żale

9.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Marka Kuś.

11.15   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Bronisławę Kajdasz (od rodzin Tomanek i Drzyzga).

15.00   Gorzkie Żale

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Ryszarda Jędyk, ++ z rodziny Jędyk.

Roczek: Jakub – Paweł Szata.

Kolekta dzisiejsza to ofiara z okazji rekolekcji wielkopostnych.


Poniedziałek, 2  marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Aleksandrę Wrona (6 rocznica śmierci).

Wtorek, 3  marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Józefa i Monikę Gierlotka, synów Jana i Józefa,

rodziców i rodzeństwo z obojga stron.

Chrzest: Oliwier – Kacper Jabłoński.


Środa, 4 marca – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, królewicza - WIECZNA ADORACJA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

14.00   ul. Murckowska

15.00   ul. Krasowska i Plebiscytowa

16.00   ul. Kasprowicza i Makuszyńskiego

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Martę Strzemp, męża, zięcia.


Czwartek, 5 marca

17.00   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++ Małgorzatę Dejas, rodziców z obojga stron, rodzeństwo.


Piątek, 6 marca

17.00   Przez wst. M. B. Bolesnej, za  ++  Tomasza i Katarzynę Duda, synów, synową, wnuka, córki i zięciów.

Droga krzyżowa.


Sobota, 7 marca

16.00   Do Ciała i Krwi Pańskiej przez wstawiennictwo M. B. Ławeckiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, w intencji Heleny Kozub (z ok. urodzin), rodzin dzieci, wnuczki Leny (z ok. urodzin).

Chrzest: Filip – Dawid Janosz.


Niedziela, 8 marca – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9.00   Gorzkie Żale

9.30   ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  +  Kunegundę i Alojzego Patałąg, rodziców z obojga stron.

11.15   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Stanisława i Stefanię Dziki, 2 synów,  ++ z rodziny Dziki.

15.00   Gorzkie Żale

15.30   Przez wstawiennictwo M. B. Bolesnej, za  ++  Martę i Franciszka Lukasek, córkę Marię, zięcia Jana.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na energię elektryczną za pierwsze półrocze 2020 r.

W drzwiach kościoła: zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

WOLNE INTENCJE MSZALNE:  MARZEC:

Środa, 18 marca; Niedziela, 22 marca, g. 15.30; Środa, 25 marca; Czwartek, 26 marca.