Get Adobe Flash player

Minął kolejny rok, który dla Naszej Wspólnoty Parafialnej był rokiem niezwykłym, a to za sprawą wydarzeń, które z racji ich wartości należało utrwalić, a teraz ciepło wspominać.

Pierwsze z nich dotyczy Światowych Dni Młodzieży i związanej z nimi wizyty w Polsce Papieża Franciszka. W Naszej Parafii dzięki ks. Proboszczowi, ofiarności i zaangażowaniu wielu rodzin w dniach od 25 lipca do 3 sierpnia przebywało 16 młodych pielgrzymów z Chile i 2 dziewcząt pielgrzymujących z Peru.

 

 

 

Poza programem realizowanym w ramach Światowych Dni Młodzieży, dzięki Naszej Wspólnocie pielgrzymi zwiedzili Kraków z Jego najpiękniejszymi zabytkami, Klasztor Jasnogórski w Częstochowie, obóz zagłady w Oświęcimiu i rodzinne miasto Św. Papieża Jana Pawła II - Wadowice. Serdeczność i troska, która otaczała naszych gości wzbudziła w ich sercach ogromną radość. I chociaż dziś dzielą nas tysiące kilometrów, nadal spływają do Nas słowa wdzięczności i życzeń m.in. tych kierowanych z okazji minionych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

 

 

 

 

Jako Parafia pokazaliśmy nie po raz pierwszy, że potrafimy być razem, a nasze działania ukazały Pielgrzymom jaka piękna jest Nasza Ojczyzna i jak wielu ma wspaniałych mieszkańców.Drugim ważnym wydarzeniem minionego roku był IV Ławecki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. W ramach festiwalu organizowanego dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Anny Żeromskiej (naszej organistki), odbyły się dwa koncerty. Pierwszy 4 września, na którym mieliśmy przyjemność wysłuchać utworów organowych wykonywanych przez znanego i wielokrotnie nagradzanego także poza granicami artystę Pana Michała Duźniaka.

 

 

 

 

 

 Drugi koncert 18 września uświetnili równie wspaniali artyści: Pani Anna Żeromska i Pan Dawid Domżoł (organy) oraz Pani Barbara Pach (flet). Te dwa wspaniałe wydarzenia artystyczne ujęte zostały na fotografiach, których kilka - celem przypomnienia tych pięknych chwil przedstawiamy w załączeniu.

 

 

 

 


 

 

 Trzecie ważne wydarzenie to Miejskie Dożynki, których obchody w dniu 11 września rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona przez Proboszcza Naszej Parafii ks. Stanisława Achtelika, a których gospodarzami byli Państwo Magdalena i Krzysztof Biolik.

 

 

 

 

Bezpośrednio przed Mszą Świętą odbył się pochód dożynkowy uświetniony obecnością władz Miasta Mysłowice z Prezydentem Edwardem Lasokiem i zaproszonymi gośćmi, uświetniony paradą sprzętu rolniczego i korowodem zaprzęgów konnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowanie całej Świątecznej oprawy, w której zaangażowanych było wielu Naszych Parafian zrobiło duże wrażenie na przybyłych gościach. Zdaniem wielu, były to najlepiej zorganizowane Dożynki w Naszym Mieście od kilku lat. A to jak wyglądała oprawa tego święta ilustrują załączone zdjęcia.

Opisane i udokumentowane fotografiami wydarzenia minionego roku, do organizacji których włączyło się wielu mieszkańców Naszej Parafii, ożywiły zainteresowanie Naszą Dzielnicą, co z kolei ułatwiło i pozytywnie wpłynęło na zrealizowanie kilku inwestycji na terenie Ławek, o które starała się Rada Dzielnicy z Przewodniczącą Joanną Myszka i Radnym Krzysztofem Biolik.Wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w życiu Parafii składamy serdeczne podziękowania, a na Nowy 2017 Rok życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności.


Rada Parafialna.