Get Adobe Flash player

 

 

Jeszcze w pamięci mamy udane ubiegłoroczne Dożynki - zdaniem wielu uczestników najlepiej zorganizowane na terenie naszego Miasta od wielu lat, a już za nami kolejny udany Parafialno - Rodzinny Festyn, który odbył się 3.09.2017r. Jego przygotowania wielu osobom zajęły sporo czasu, ale efekt był imponujący pomimo kapryśnej aury. Liczni Goście i mieszkańcy Naszej Dzielnicy mieli ponownie świetną okazję do wspólnego spotkania i zabawy, którą umilały liczne występy artystyczne, wśród których wymienić należy zespoły:

- Mona Lisa ,

- De Facto


Ponadto można było spróbować swych sił w starciu z wojami z grupy rekonstrukcyjnej, którzy zwyczajowo obozowali obok terenu naszej biesiady lub zasmakować przejażdżki dwukonnym zaprzęgiem po jakże pięknej okolicy.

Zabawa w gronie znajomych i przyjaciół jest miła i przyjemna, ale zawsze należy pamiętać o tych, którzy także chcieliby uczestniczyć w podobnych imprezach, ale z uwagi na stan zdrowia niestety często mogą o tym tylko marzyć. Dlatego organizatorzy Festynu - ks. Proboszcz Stanisław Achtelik, Rada Dzielnicy z energiczną jak zawsze Joanną Myszka, Radnym Miejskim Krzysztofem Biolik i licznymi wolontariuszami postanowili zgromadzone środki pieniężne ze zorganizowanej loterii (każdy los wygrywał), sprzedaży kawy i ciast (pysze domowe wypieki), aukcji przekazanych na ten cel obrazów oraz darowizn od osób prywatnych, przeznaczyć na piękny cel - rehabilitację 8 letniej sympatycznej i kochanej Wiktorii.  Dzięki w/w działaniom, ale przede wszystkim zaangażowaniu uczestników festynu, którym pomysł przypadł do serca i chętnie wsparli akcję, zebrano 4576zł, które na spotkaniu Rady Dzielnicy w dn. 18.09.2017r przekazano Mamie Wiktorii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor zdjęć: Sylwia Żygłowicz z itvm

 

Tegoroczny Festyn przeszedł już do historii. Kolejny raz, jako społeczność tak niewielkiej Dzielnicy pokazaliśmy jak potrafimy dobrze ze sobą współpracować i organizować tak duże imprezy. Dlatego zaangażowanym w przygotowanie Festynu i inne akcje związane z poprawą życia w naszej Dzielnicy serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

 

Rada Dzielnicy.