Get Adobe Flash player

 

 

O świątyni, jako znaku Boga, który zamieszkuje pomiędzy swoim ludem mówił bp Adam Wodarczyk w Mysłowicach – Ławkach podczas uroczystej Eucharystii z okazji 25 rocznicy istnienia parafii.

– Przez 25 lat wydarzyło się tutaj wiele dobrego – mówił pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej. Zauważył, że wybudowana w Ławkach świątynia jest miejscem, w którym mieszkańcy „przynoszą Bogu swoją codzienność”.

– Zapewne niejednokrotnie śpiewaliście tutaj uroczyste Te Deum,dziękując za kolejne lata życia, kolejne lata małżeństwa… – powiedział bp Wodarczyk. – Świątynia staje się także miejscem nowego życia, które stało się udziałem tych wszystkich, którzy przez ostanie 25 lat zostali włączeni do ludu Bożego – dodał. – W tej świątyni żegnacie też tych, którzy odchodzą…, którzy stają przed obliczem Boga i już w inny sposób wstawiają się za nami – stwierdził.

Podkreślając, że kościół parafialny jest miejscem, gdzie toczy się duchowe życie parafii hierarcha zauważył, że istota świątyni polega na tym, by była ona znakiem „świątyni duchowej, która jest budowana z żywych kamieni naszych serc”. – Przez wiarę i chrzest każdy z nas stał się miejscem, gdzie zamieszkał Bóg – powiedział bp Wodarczyk.


Starania o budowę obiektu sakralnego rozpoczęły się w 1986. Rok później uzyskano zgodę na budowę tymczasowej kaplicy. Parafię w Ławkach ustanowił ówczesny metropolita katowicki Damian Zimoń w 1993. Rok później poświęcono nowy kościół. W Mysłowicach – Ławkach od początku istnienia wspólnoty parafialnej duszpasterzuje ks. Stanisław Achtelik.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://archidiecezjakatowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/799-lawki